Kulinarne

Kulinarne wycieczki do Gruzji. Gaamot! Smacznego 

Gruzini są bardzo dumni ze swojej niepowtarzalnej i zróżnicowanej kuchni. Bogatemu wyborowi potraw sprzyja duża dostępność produktów wynikająca z łagodnego klimatu . Na licznych terenach górskich wypasa się owoce, a tutejsi górale słynną z produkcji wyśmienitych serów. Znalezione obrazy dla zapytania ser gruziński

Smaki Gruzji 

Królem gruzińskiej kuchni jest http://chaczapuri.pl/ – cienki placek nadziewany serem , zwykle w kształcie dużej płaskiej bułki. Można go podawać w rozmaitych wariacjach, w zależności od regonu . Znalezione obrazy dla zapytania chaczapuri

 

 

 

 

 

 

Gruzja to światowa ojczyzna wina. Produkuje się je przede wszystkim na wschodzie kraju w Kachetii. Znalezione obrazy dla zapytania gruzinskie wina piekne zdjecia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Kuchnia Hiszpańska… 

Jest to kuchnia barwna, aromatyczna, stosująca mnóstwo warzyw i owoców oraz ryb, owoców morza.

Znalezione obrazy dla zapytania kuchnia hiszpańskaOprócz przepysznych owoców i warzyw Hiszpania słynie z bogatej tradycji wyrobów charakterystycznych, suszonych szynek i przygotowywania różnego gatunku mięs.

Znalezione obrazy dla zapytania szynki hiszpańskie

Oprócz przepięknych krajobrazów Hiszpania posiada bogate tradycje związane ze spożywaniem posiłków. Jest to kraj południowy, o ciepłym klimacie, co sprzyja biesiadowaniu, ucztowaniu do późnych godzin nocnych w gronie rodziny i znajomych.

Podobny obraz
Hiszpanie  uwielbiają „fiesty”, zabawy, wszelkiego rodzaju święta, kiedy to mogą wraz z najbliższymi udać się do restauracji i elektować się przysmakami swej kuchni.

       Kolejną potrawą, z której słynie kuchnia hiszpańska jest gazpacho, odpowiednik chłodnika wykonywanego głównie z pomidorów i papryki.

Znalezione obrazy dla zapytania gazpacho

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obok wina, z którego słynie Hiszpania oraz piwa, często spożywanego w upalne dni, nierzadko na stole pojawia się dzban hiszpańskiej sangrii, która powstaje na bazie czerwonego wina z dodatkiem owoców i lodu.
Znalezione obrazy dla zapytania SANGRII